Laser Lunula
Laser Lunula jest najnowszą metodą leczenia grzybicy paznokci jest. To zimny laser, który przenika przez płytkę paznokciową zabijając grzyb. Zabiegi wykonywane tą techniką są bezbolesne i nie uszkadzają płytki paznokciowej, ani otaczającej jej skóry. Jest to bardzo skuteczna metoda leczenia grzybicy. Wystarczą 4 naświetlania laserem w odstępie tygodniowym, aby płytka zaczęła się regenerować i odrastać zdrowa.
Czym charakteryzuje się laser Lunula?
Laser Lunula jest jednym z rodzajów tzw. zimnych laserów. Oznacza to, że ma on bardzo małą moc, dzięki czemu nie nagrzewa tkanek. Jest nie tylko w pełni bezpieczny, ale przede wszystkim bardzo skuteczny.
Laser Lunula emituje dwa rodzaje światła:
- niebieskie (fala o długości 405 nm),
- czerwone (fala o długości 635 nm).
Pierwsze z nich działa na drobnoustroje chorobotwórcze, powodując ich zniszczenie. Natomiast druga stymuluje produkcję lokalnych komórek odpornościowych, które również unieszkodliwiają patogeny.
Jak działa laser Lunula?
Laser Lunula:
- działa bakteriobójczo i grzybobójczo,
- nie uszkadza płytki paznokciowej,
- nie uszkadza zdrowych tkanek,
- jest bezinwazyjny i bezbolesny,
- wspomaga prawidłowy wzrost paznokci,
- pobudza procesy immunologiczne paznokcia,
Leczenie laserem Lunula
Laser Lunula jest wykorzystywany przede wszystkim w leczeniu grzybicy paznokci. Promieniowanie, które generuje, przenika przez płytkę paznokciową i zabija dermatofity (drobnoustroje chorobotwórcze odpowiedzialne za rozwój grzybicy). Terapię stosuje się jednocześnie z domową pielęgnacją.
Laser Lunula sprawdza się też w leczeniu łuszczycy i przy zniekształceniach płytki paznokciowej. Regeneruje paznokcie, zniszczone w wyniku stosowania intensywnych zabiegów z użyciem np. lakierów hybrydowych. Mogą z niego skorzystać osoby z paznokciami po urazie tj. onycholizą, paznokciami zgrubiałymi, uszkodzonymi, po usunięciu krwiaka podpaznokciowego. Laser nie ogranicza swojego działania tylko do płytki paznokciowej, ale wpływa także na biostymulację łożyska w celu szybkiej regeneracji. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, zabieg powtarza się co miesiąc lub co trzy miesiące – do całkowitego odrostu płytki paznokciowej. Jeden zabieg trwa 12 minut, paznokcie odrastają zdrowe i nie ma skutków ubocznych. Terapia przeprowadzana jest pod kontrolą specjalisty podologa. Poprzedza ją dokładny wywiad chorobowy.